Джамал Мъри отбелязва 29 точки, а Нъгетс удържа Лейкърс в последните минути за победа със 114-106
AP News | 2024-02-09 | 07:48:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Джамал Мъри отбеляза 29 точки, Майкъл Портър младши добави 27 и Денвър Нъгетс грабна Поредицата от три победи на Лос Анджелис Лейкърс със 114-106 победа в четвъртък вечерта.

Никола Йокич имаше 24 точки, 13 борби и девет асистенции за защитаващия титлата на НБА Нъгетс, който откри пътя от три мача пътуване с третата си поредна победа и осма в 10 мача.

Денвър взриви преднина от 15 точки през второто полувреме, но никога не изостана и в крайна сметка завърши с 10-2 в сградата, където победиха Нъгетс LA два пъти, за да помете финалите на Западната конференция миналия май.

Три часа преди мача Лейкърс откриха 19-футова бронзова статуя на Коби Брайънт пред своята арена в центъра. Лейкърс играха с Денвър в техните алтернативни униформи на Black Mamba и вечерта беше изпълнена с почит към Брайънт, преди публиката да започне да скандира „Кобе! Кобе!" в последните минути, за да надвие настоящите Лейкърс.

Антъни Дейвис вкара 32 точки, а ЛеБрон Джеймс имаше 25 за Лейкърс, чиято най-дълга победна серия от Турнира в сезона приключи в първия им мач след окуражаващо гостуване от шест мача. Джеймс добави девет борби и седем асистенции, докато Остин Рийвс имаше 15 точки и 10 асистенции.

Няколко часа след като Лейкърс отказаха да направят каквито и да е ходове в крайния срок за търговия, Лейкърс останаха драстично недостиг на гардове. Д'Анджело Ръсел остана с болки в лявото коляно, а Макс Кристи започна вместо него и отбеляза седем точки, преди да изкълчи десния си глезен малко преди полувремето.

Денвър водеше с 15 в средата на третата четвърт, но Лос Анджелис в крайна сметка изравни с 6:41, за да играе при забивката на Дейвис от Скайлър Мейс.

Лос Анджелис изравни отново при тройката на Рийвс с 2:18 за игра, но Мъри отбеляза 3 -показател и 11-футов удар при следващите две притежания на Нъгетс, преди Портър да изтощи тройка с 1:05 оставащо време, за да го запечата.

И двата отбора не направиха големи стъпки към крайния срок за търговия, но Нъгетс имат повече причини да се чувстват оптимистично настроени към ядрото си, което печели шампионата, отколкото възходящо-надолу Лейкърс.

Подобрената игра на Ръсел през последните седмици беше основен фактор за решението на Лейкърс да не премести търгуемия си договор в крайния срок. Но титулярният страж не можа да играе, след като претърпя неуточнена процедура на болното си ляво коляно в сряда.

Генералният мениджър на Лейкърс Роб Пелинка каза, че е решил да остане, защото не е намерил достатъчно добра сделка за рискува нарушаване на химията и потенциала на неговия списък. Пелинка спомена факта, че щеше да му бъде позволено да размени само един избор от първи кръг този месец, но ще трябва да премести три това лято в преследване на трета суперзвезда.

„Моята работа е винаги да търсим начини да обновим нашия списък, но не можете да купите къща, която не се продава“, каза Пелинка. „Правилният ход го нямаше и това е обмислено и сложно изчисление на моменти. ... Не искахме да изстреляме малък куршум сега, който би довел само до много незначително подобрение за сметка на извършването на много по-голямо и по-въздействащо движение потенциално през юни и юли.

„Опитахме всичко възможно, а пазарът си е пазар. Имаше много, много малко продавачи.“

Бившият играч на Лейкърс, Кентавиъс Колдуел-Поуп, остана за Нъгетс със стягане на дясното бедро. Джъстин Холидей имаше тежка вечер на негово място, отбелязвайки две точки за 22 минути като титуляр, преди да отпадне в началото на четвъртата четвърт.

Нъгетс: в Сакраменто в петък .

Лейкърс: Домакин на Ню Орлиънс в петък.